Tokat Zile Bugün Hava Durumu Tahmini

Son güncellenme tarihi: 12.06.2024

Zile, Tokat, Türkiye

clear-day
33° C
Gece 16°
Hissedilen Sıcaklık 32° C
Yağış oranı precip %19
Nem oranı 55%
Görüş mesafesi 24 km/h
Rüzgar hızı 12 km/h
Basınç 1013 hPa
UV index 10 UV
Güneşin doğuşu 05:06:12
Güneşin batışı 20:06:52

Tokat Zile'da Bugün Gün Boyu Beklenen Hava Koşulları

Bugün (12 Haziran Çarşamba) Tokat Zile gün boyunca açık hava olacak. Sıcaklık 16-33 derece arasında değişecek, hissedilen sıcaklık 24°C, en yüksek sıcaklık 33°C, en düşük sıcaklık 16°C, nem oranı yaklaşık 55%, rüzgar hızı 12 km/h, basınç 1013 hPa, görüş mesafesi 24 km/h ve yağış oranı %19 olacak.

Tokat Zile'da Bugün Sıcaklık, Nem ve Rüzgar Bilgisi

Sıcaklık: Bugün Tokat Zile'da sıcaklık değerleri 16°C ile 33°C arasında değişecek. Gün içerisinde en yüksek sıcaklık 33°C'ye ulaşırken, en düşük sıcaklık ise 16°C olarak ölçülecek. Ancak, nemin etkisiyle hissedilen sıcaklık 24°C civarında olacak. Bu, nemin sıcaklık hissini etkileyen önemli bir faktör olduğunu göstermektedir.

Nem: Tokat Zile'da nem oranı yaklaşık olarak %55.1 seviyelerinde olacak. Bu değer, hava sıcaklığının yanı sıra, nemin de sıcaklık hissini etkilediğini göstermektedir. Nem oranının yüksek olması, sıcaklık hissinin daha yüksek olmasına neden olurken, nem oranının düşük olması, sıcaklık hissinin daha düşük olmasına neden olur.

Rüzgar: Tokat Zile'da rüzgar hızı 11.9 km/sa olarak ölçülecek. Rüzgar hızı, hava sıcaklığını etkileyen önemli bir faktördür. Rüzgar hızı arttıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da artar. Rüzgar hızı azaldıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da azalır.

Tokat Zile'da Bugün Yağış Olasılığı ve Görüş Mesafesi

Yağış: Tokat Zile'da yağış oranı %19 olacak. Yağış oranı, yağışın şiddetini ve miktarını belirleyen önemli bir faktördür. Yağış oranı arttıkça, yağış miktarı da artar. Yağış oranı azaldıkça, yağış miktarı da azalır.

Görüş Mesafesi: Tokat Zile'da görüş mesafesi 24 km olacak. Yağışın etkisiyle bu değer zaman zaman azalabilir.

Tokat Zile'da Bugün Hissedilen Sıcaklık ve Diğer Önemli Bilgiler

12 Haziran Çarşamba günü Tokat Zile'da hava durumu nasıl olacak diye merak edenler için güncel bilgileri paylaşıyoruz. Bu özel günde, gün boyunca açık hava olması bekleniyor. Termometrelerin 33°C'ye kadar çıkacağı bir gün yaşayacak. Ancak hissedilen sıcaklık 24°C olarak ölçülecek. Sabahın ilk saatlerinde ise sıcaklığın 16°C'ye kadar düşmesi öngörülüyor. Tokat Zile'ın nem oranı yaklaşık olarak %55 seviyelerinde olacak. Rüzgar hızı ise 12 km/h olacak. Bu hafif esinti ile birlikte, şehirde basınç 1013 hPa seviyesinde olacak. Ayrıca, görüş mesafesi 24 km'ye kadar ulaşacak. Yağış ihtimaline gelirsek, gün içerisinde %19.4'lük bir yağış olasılığı söz konusu. Bulut örtüsünün %17.6 olması bekleniyor. Güneş radyasyonunun 340 değeri ve güneş enerjisinin 29.4 olması, UV indeksi değerinin 10 olduğunu göz önünde bulundurarak, güneş ışınlarının cildinize zarar verebileceğini unutmayın. Sabahın erken saatlerinde, tam olarak 05:06:12'ta güneşin doğuşunu izleyebilir ve akşam saat 20:06:52'da gün batımının eşsiz manzarasına şahit olabiliriz. Tokat zile bugün hava durumu tahmini bu şekildedir.

Tokat Zile Bugün Hava Durumu Tahmini

Tokat Zile bugün hava durumu

Tokat Zile bugün hava durumu nasıl olacak? Tokat Zile bugün hava durumu , yağış durumu ve sıcaklık dereceleri hakkında ayrıntılı tahminleri öğrenmek için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Sitemize gelen ziyaretçilerin en fazla şu sorulara yanıt aradıkları tespit edilmiştir: Tokat Zile bugün hava durumu hava durumu Tokat Zile, bugün hava durumu nasıl, meteoroloji Tokat Zile

Tokat Zile hava durumu tahminlerini en iyi yapan site; hava durumu 15 günlük sitesidir. Hava durumu tahminlerini haftalık, aylık ve saatlik hava durumu olarak ziyaretçilerine aktarıyor. Hava durumu 7 günlük, hava durumu 10 günlük hava durumu 15 güne kadar uzatılmış hava tahminleri ile tahminlerinin yanında daha fazla ayrıntının yer aldığı saatlik hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Bu sitede yer alan geniş tahmin süreleri, kolay ve anlaşılır görseller ile ziyaretçilerine kaliteli hizmet sunuyor. Ayrıca sitede güncel Türkiye uydu radar görüntüleri ile bulutların hareket yönü, yağış ve fırtına takibi yapılabilmektedir.

Hızlı güncellenen Tokat Zile hava durumu sayfasından her 10 dakikada arayla anlık hava tahminleri ile yağış oranı, nem oranı, hava sıcaklık dereceleri, hissedilen hava sıcaklığı, hava basıncı, rüzgar hızı ve yönü, görüş mesafesi gibi değerlere de ulaşabilirsiniz. Sitenin üst kısmında yer alan hava uyarı ikonu ve uyarı mesajı ile şiddetli hava koşulları hakkında ziyaretçiler bilgilendirilmektedir.

Tokat Zile hava durumunu öğrenme ihtiyacı olduğu zaman, en güvenilir kaynak olan Hava Durumu sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz. Saatlik, günlük ve aylık hava durumu gibi farklı zaman aralıklarında hava durumuna bakabilirsiniz. Ancak sayfadaki hava tahmin sürelerinden en isabetli sonuçları haftalık yani 7 günlük olduğunu belirtmek daha doğru olur. Diğer uzun süreli hava tahminleri sık sık değişerek yaklaşan günlerde kesinleşmektedir.