Tokat Reşadiye Bugün Hava Durumu Tahmini

Son güncellenme tarihi: 20.05.2024

Reşadiye, Tokat, Türkiye

partly-cloudy-day
20° C
Gece 8°
Hissedilen Sıcaklık 20° C
Yağış oranı precip %0
Nem oranı 70%
Görüş mesafesi 24 km/h
Rüzgar hızı 15 km/h
Basınç 1014 hPa
UV index 10 UV
Güneşin doğuşu 05:09:56
Güneşin batışı 19:45:04

Tokat Reşadiye'da Bugün Gün Boyu Beklenen Hava Koşulları

Bugün (20 Mayıs Pazartesi) Tokat Reşadiye gün boyunca parçalı bulutlu hava olacak. Sıcaklık 8-20 derece arasında değişecek, hissedilen sıcaklık 13°C, en yüksek sıcaklık 20°C, en düşük sıcaklık 8°C, nem oranı yaklaşık 70%, rüzgar hızı 15 km/h, basınç 1014 hPa, görüş mesafesi 24 km/h ve yağış oranı %0 olacak.

Tokat Reşadiye'da Bugün Sıcaklık, Nem ve Rüzgar Bilgisi

Sıcaklık: Bugün Tokat Reşadiye'da sıcaklık değerleri 8°C ile 20°C arasında değişecek. Gün içerisinde en yüksek sıcaklık 20°C'ye ulaşırken, en düşük sıcaklık ise 8°C olarak ölçülecek. Ancak, nemin etkisiyle hissedilen sıcaklık 13°C civarında olacak. Bu, nemin sıcaklık hissini etkileyen önemli bir faktör olduğunu göstermektedir.

Nem: Tokat Reşadiye'da nem oranı yaklaşık olarak %69.8 seviyelerinde olacak. Bu değer, hava sıcaklığının yanı sıra, nemin de sıcaklık hissini etkilediğini göstermektedir. Nem oranının yüksek olması, sıcaklık hissinin daha yüksek olmasına neden olurken, nem oranının düşük olması, sıcaklık hissinin daha düşük olmasına neden olur.

Rüzgar: Tokat Reşadiye'da rüzgar hızı 15.1 km/sa olarak ölçülecek. Rüzgar hızı, hava sıcaklığını etkileyen önemli bir faktördür. Rüzgar hızı arttıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da artar. Rüzgar hızı azaldıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da azalır.

Tokat Reşadiye'da Bugün Yağış Olasılığı ve Görüş Mesafesi

Yağış: Tokat Reşadiye'da yağış oranı %0 olacak. Yağış oranı, yağışın şiddetini ve miktarını belirleyen önemli bir faktördür. Yağış oranı arttıkça, yağış miktarı da artar. Yağış oranı azaldıkça, yağış miktarı da azalır.

Görüş Mesafesi: Tokat Reşadiye'da görüş mesafesi 24.1 km olacak. Yağışın etkisiyle bu değer zaman zaman azalabilir.

Tokat Reşadiye'da Bugün Hissedilen Sıcaklık ve Diğer Önemli Bilgiler

20 Mayıs Pazartesi günü Tokat Reşadiye'da hava durumu nasıl olacak diye merak edenler için güncel bilgileri paylaşıyoruz. Bu özel günde, gün boyunca parçalı bulutlu hava olması bekleniyor. Termometrelerin 20°C'ye kadar çıkacağı bir gün yaşayacak. Ancak hissedilen sıcaklık 13°C olarak ölçülecek. Sabahın ilk saatlerinde ise sıcaklığın 8°C'ye kadar düşmesi öngörülüyor. Tokat Reşadiye'ın nem oranı yaklaşık olarak %70 seviyelerinde olacak. Rüzgar hızı ise 15 km/h olacak. Bu hafif esinti ile birlikte, şehirde basınç 1014 hPa seviyesinde olacak. Ayrıca, görüş mesafesi 24.1 km'ye kadar ulaşacak. Yağış ihtimaline gelirsek, gün içerisinde %0'lük bir yağış olasılığı söz konusu. Bulut örtüsünün %87 olması bekleniyor. Güneş radyasyonunun 338.4 değeri ve güneş enerjisinin 29 olması, UV indeksi değerinin 10 olduğunu göz önünde bulundurarak, güneş ışınlarının cildinize zarar verebileceğini unutmayın. Sabahın erken saatlerinde, tam olarak 05:09:56'ta güneşin doğuşunu izleyebilir ve akşam saat 19:45:04'da gün batımının eşsiz manzarasına şahit olabiliriz. Tokat reşadiye bugün hava durumu tahmini bu şekildedir.

Tokat Reşadiye Bugün Hava Durumu Tahmini

Tokat Reşadiye bugün hava durumu

Tokat Reşadiye bugün hava durumu nasıl olacak? Tokat Reşadiye bugün hava durumu , yağış durumu ve sıcaklık dereceleri hakkında ayrıntılı tahminleri öğrenmek için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Sitemize gelen ziyaretçilerin en fazla şu sorulara yanıt aradıkları tespit edilmiştir: Tokat Reşadiye bugün hava durumu hava durumu Tokat Reşadiye, bugün hava durumu nasıl, meteoroloji Tokat Reşadiye

Tokat Reşadiye hava durumu tahminlerini en iyi yapan site; hava durumu 15 günlük sitesidir. Hava durumu tahminlerini haftalık, aylık ve saatlik hava durumu olarak ziyaretçilerine aktarıyor. Hava durumu 7 günlük, hava durumu 10 günlük hava durumu 15 güne kadar uzatılmış hava tahminleri ile tahminlerinin yanında daha fazla ayrıntının yer aldığı saatlik hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Bu sitede yer alan geniş tahmin süreleri, kolay ve anlaşılır görseller ile ziyaretçilerine kaliteli hizmet sunuyor. Ayrıca sitede güncel Türkiye uydu radar görüntüleri ile bulutların hareket yönü, yağış ve fırtına takibi yapılabilmektedir.

Hızlı güncellenen Tokat Reşadiye hava durumu sayfasından her 10 dakikada arayla anlık hava tahminleri ile yağış oranı, nem oranı, hava sıcaklık dereceleri, hissedilen hava sıcaklığı, hava basıncı, rüzgar hızı ve yönü, görüş mesafesi gibi değerlere de ulaşabilirsiniz. Sitenin üst kısmında yer alan hava uyarı ikonu ve uyarı mesajı ile şiddetli hava koşulları hakkında ziyaretçiler bilgilendirilmektedir.

Tokat Reşadiye hava durumunu öğrenme ihtiyacı olduğu zaman, en güvenilir kaynak olan Hava Durumu sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz. Saatlik, günlük ve aylık hava durumu gibi farklı zaman aralıklarında hava durumuna bakabilirsiniz. Ancak sayfadaki hava tahmin sürelerinden en isabetli sonuçları haftalık yani 7 günlük olduğunu belirtmek daha doğru olur. Diğer uzun süreli hava tahminleri sık sık değişerek yaklaşan günlerde kesinleşmektedir.