Kastamonu Şenpazar Bugün Hava Durumu Tahmini

Son güncellenme tarihi: 12.06.2024

Şenpazar, Kastamonu, Türkiye

partly-cloudy-day
29° C
Gece 17°
Hissedilen Sıcaklık 29° C
Yağış oranı precip %3
Nem oranı 49%
Görüş mesafesi 24 km/h
Rüzgar hızı 15 km/h
Basınç 1013 hPa
UV index 10 UV
Güneşin doğuşu 05:11:45
Güneşin batışı 20:22:36

Kastamonu Şenpazar'da Bugün Gün Boyu Beklenen Hava Koşulları

Bugün (12 Haziran Çarşamba) Kastamonu Şenpazar gün boyunca parçalı bulutlu hava olacak. Sıcaklık 17-29 derece arasında değişecek, hissedilen sıcaklık 23°C, en yüksek sıcaklık 29°C, en düşük sıcaklık 17°C, nem oranı yaklaşık 49%, rüzgar hızı 15 km/h, basınç 1013 hPa, görüş mesafesi 24 km/h ve yağış oranı %3 olacak.

Kastamonu Şenpazar'da Bugün Sıcaklık, Nem ve Rüzgar Bilgisi

Sıcaklık: Bugün Kastamonu Şenpazar'da sıcaklık değerleri 17°C ile 29°C arasında değişecek. Gün içerisinde en yüksek sıcaklık 29°C'ye ulaşırken, en düşük sıcaklık ise 17°C olarak ölçülecek. Ancak, nemin etkisiyle hissedilen sıcaklık 23°C civarında olacak. Bu, nemin sıcaklık hissini etkileyen önemli bir faktör olduğunu göstermektedir.

Nem: Kastamonu Şenpazar'da nem oranı yaklaşık olarak %49.2 seviyelerinde olacak. Bu değer, hava sıcaklığının yanı sıra, nemin de sıcaklık hissini etkilediğini göstermektedir. Nem oranının yüksek olması, sıcaklık hissinin daha yüksek olmasına neden olurken, nem oranının düşük olması, sıcaklık hissinin daha düşük olmasına neden olur.

Rüzgar: Kastamonu Şenpazar'da rüzgar hızı 15.1 km/sa olarak ölçülecek. Rüzgar hızı, hava sıcaklığını etkileyen önemli bir faktördür. Rüzgar hızı arttıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da artar. Rüzgar hızı azaldıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da azalır.

Kastamonu Şenpazar'da Bugün Yağış Olasılığı ve Görüş Mesafesi

Yağış: Kastamonu Şenpazar'da yağış oranı %3 olacak. Yağış oranı, yağışın şiddetini ve miktarını belirleyen önemli bir faktördür. Yağış oranı arttıkça, yağış miktarı da artar. Yağış oranı azaldıkça, yağış miktarı da azalır.

Görüş Mesafesi: Kastamonu Şenpazar'da görüş mesafesi 24.1 km olacak. Yağışın etkisiyle bu değer zaman zaman azalabilir.

Kastamonu Şenpazar'da Bugün Hissedilen Sıcaklık ve Diğer Önemli Bilgiler

12 Haziran Çarşamba günü Kastamonu Şenpazar'da hava durumu nasıl olacak diye merak edenler için güncel bilgileri paylaşıyoruz. Bu özel günde, gün boyunca parçalı bulutlu hava olması bekleniyor. Termometrelerin 29°C'ye kadar çıkacağı bir gün yaşayacak. Ancak hissedilen sıcaklık 23°C olarak ölçülecek. Sabahın ilk saatlerinde ise sıcaklığın 17°C'ye kadar düşmesi öngörülüyor. Kastamonu Şenpazar'ın nem oranı yaklaşık olarak %49 seviyelerinde olacak. Rüzgar hızı ise 15 km/h olacak. Bu hafif esinti ile birlikte, şehirde basınç 1013 hPa seviyesinde olacak. Ayrıca, görüş mesafesi 24.1 km'ye kadar ulaşacak. Yağış ihtimaline gelirsek, gün içerisinde %3.2'lük bir yağış olasılığı söz konusu. Bulut örtüsünün %41.7 olması bekleniyor. Güneş radyasyonunun 346.4 değeri ve güneş enerjisinin 30 olması, UV indeksi değerinin 10 olduğunu göz önünde bulundurarak, güneş ışınlarının cildinize zarar verebileceğini unutmayın. Sabahın erken saatlerinde, tam olarak 05:11:45'ta güneşin doğuşunu izleyebilir ve akşam saat 20:22:36'da gün batımının eşsiz manzarasına şahit olabiliriz. Kastamonu Şenpazar bugün hava durumu tahmini bu şekildedir.

Kastamonu Şenpazar Bugün Hava Durumu Tahmini

Kastamonu Şenpazar bugün hava durumu

Kastamonu Şenpazar bugün hava durumu nasıl olacak? Kastamonu Şenpazar bugün hava durumu , yağış durumu ve sıcaklık dereceleri hakkında ayrıntılı tahminleri öğrenmek için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Sitemize gelen ziyaretçilerin en fazla şu sorulara yanıt aradıkları tespit edilmiştir: Kastamonu Şenpazar bugün hava durumu hava durumu Kastamonu Şenpazar, bugün hava durumu nasıl, meteoroloji Kastamonu Şenpazar

Kastamonu Şenpazar hava durumu tahminlerini en iyi yapan site; hava durumu 15 günlük sitesidir. Hava durumu tahminlerini haftalık, aylık ve saatlik hava durumu olarak ziyaretçilerine aktarıyor. Hava durumu 7 günlük, hava durumu 10 günlük hava durumu 15 güne kadar uzatılmış hava tahminleri ile tahminlerinin yanında daha fazla ayrıntının yer aldığı saatlik hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Bu sitede yer alan geniş tahmin süreleri, kolay ve anlaşılır görseller ile ziyaretçilerine kaliteli hizmet sunuyor. Ayrıca sitede güncel Türkiye uydu radar görüntüleri ile bulutların hareket yönü, yağış ve fırtına takibi yapılabilmektedir.

Hızlı güncellenen Kastamonu Şenpazar hava durumu sayfasından her 10 dakikada arayla anlık hava tahminleri ile yağış oranı, nem oranı, hava sıcaklık dereceleri, hissedilen hava sıcaklığı, hava basıncı, rüzgar hızı ve yönü, görüş mesafesi gibi değerlere de ulaşabilirsiniz. Sitenin üst kısmında yer alan hava uyarı ikonu ve uyarı mesajı ile şiddetli hava koşulları hakkında ziyaretçiler bilgilendirilmektedir.

Kastamonu Şenpazar hava durumunu öğrenme ihtiyacı olduğu zaman, en güvenilir kaynak olan Hava Durumu sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz. Saatlik, günlük ve aylık hava durumu gibi farklı zaman aralıklarında hava durumuna bakabilirsiniz. Ancak sayfadaki hava tahmin sürelerinden en isabetli sonuçları haftalık yani 7 günlük olduğunu belirtmek daha doğru olur. Diğer uzun süreli hava tahminleri sık sık değişerek yaklaşan günlerde kesinleşmektedir.