Kastamonu Pınarbaşı Bugün Hava Durumu Tahmini

Son güncellenme tarihi: 20.05.2024

Pınarbaşı, Kastamonu, Türkiye

partly-cloudy-day
20° C
Gece 8°
Hissedilen Sıcaklık 20° C
Yağış oranı precip %3
Nem oranı 72%
Görüş mesafesi 24 km/h
Rüzgar hızı 12 km/h
Basınç 1014 hPa
UV index 10 UV
Güneşin doğuşu 05:23:28
Güneşin batışı 20:05:26

Kastamonu Pınarbaşı'da Bugün Gün Boyu Beklenen Hava Koşulları

Bugün (20 Mayıs Pazartesi) Kastamonu Pınarbaşı gün boyunca parçalı bulutlu hava olacak. Sıcaklık 8-20 derece arasında değişecek, hissedilen sıcaklık 13°C, en yüksek sıcaklık 20°C, en düşük sıcaklık 8°C, nem oranı yaklaşık 72%, rüzgar hızı 12 km/h, basınç 1014 hPa, görüş mesafesi 24 km/h ve yağış oranı %3 olacak.

Kastamonu Pınarbaşı'da Bugün Sıcaklık, Nem ve Rüzgar Bilgisi

Sıcaklık: Bugün Kastamonu Pınarbaşı'da sıcaklık değerleri 8°C ile 20°C arasında değişecek. Gün içerisinde en yüksek sıcaklık 20°C'ye ulaşırken, en düşük sıcaklık ise 8°C olarak ölçülecek. Ancak, nemin etkisiyle hissedilen sıcaklık 13°C civarında olacak. Bu, nemin sıcaklık hissini etkileyen önemli bir faktör olduğunu göstermektedir.

Nem: Kastamonu Pınarbaşı'da nem oranı yaklaşık olarak %71.7 seviyelerinde olacak. Bu değer, hava sıcaklığının yanı sıra, nemin de sıcaklık hissini etkilediğini göstermektedir. Nem oranının yüksek olması, sıcaklık hissinin daha yüksek olmasına neden olurken, nem oranının düşük olması, sıcaklık hissinin daha düşük olmasına neden olur.

Rüzgar: Kastamonu Pınarbaşı'da rüzgar hızı 11.5 km/sa olarak ölçülecek. Rüzgar hızı, hava sıcaklığını etkileyen önemli bir faktördür. Rüzgar hızı arttıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da artar. Rüzgar hızı azaldıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da azalır.

Kastamonu Pınarbaşı'da Bugün Yağış Olasılığı ve Görüş Mesafesi

Yağış: Kastamonu Pınarbaşı'da yağış oranı %3 olacak. Yağış oranı, yağışın şiddetini ve miktarını belirleyen önemli bir faktördür. Yağış oranı arttıkça, yağış miktarı da artar. Yağış oranı azaldıkça, yağış miktarı da azalır.

Görüş Mesafesi: Kastamonu Pınarbaşı'da görüş mesafesi 24.1 km olacak. Yağışın etkisiyle bu değer zaman zaman azalabilir.

Kastamonu Pınarbaşı'da Bugün Hissedilen Sıcaklık ve Diğer Önemli Bilgiler

20 Mayıs Pazartesi günü Kastamonu Pınarbaşı'da hava durumu nasıl olacak diye merak edenler için güncel bilgileri paylaşıyoruz. Bu özel günde, gün boyunca parçalı bulutlu hava olması bekleniyor. Termometrelerin 20°C'ye kadar çıkacağı bir gün yaşayacak. Ancak hissedilen sıcaklık 13°C olarak ölçülecek. Sabahın ilk saatlerinde ise sıcaklığın 8°C'ye kadar düşmesi öngörülüyor. Kastamonu Pınarbaşı'ın nem oranı yaklaşık olarak %72 seviyelerinde olacak. Rüzgar hızı ise 12 km/h olacak. Bu hafif esinti ile birlikte, şehirde basınç 1014 hPa seviyesinde olacak. Ayrıca, görüş mesafesi 24.1 km'ye kadar ulaşacak. Yağış ihtimaline gelirsek, gün içerisinde %3.2'lük bir yağış olasılığı söz konusu. Bulut örtüsünün %78.6 olması bekleniyor. Güneş radyasyonunun 315.1 değeri ve güneş enerjisinin 27.2 olması, UV indeksi değerinin 10 olduğunu göz önünde bulundurarak, güneş ışınlarının cildinize zarar verebileceğini unutmayın. Sabahın erken saatlerinde, tam olarak 05:23:28'ta güneşin doğuşunu izleyebilir ve akşam saat 20:05:26'da gün batımının eşsiz manzarasına şahit olabiliriz. Kastamonu pınarbaşı bugün hava durumu tahmini bu şekildedir.

Kastamonu Pınarbaşı Bugün Hava Durumu Tahmini

Kastamonu Pınarbaşı bugün hava durumu

Kastamonu Pınarbaşı bugün hava durumu nasıl olacak? Kastamonu Pınarbaşı bugün hava durumu , yağış durumu ve sıcaklık dereceleri hakkında ayrıntılı tahminleri öğrenmek için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Sitemize gelen ziyaretçilerin en fazla şu sorulara yanıt aradıkları tespit edilmiştir: Kastamonu Pınarbaşı bugün hava durumu hava durumu Kastamonu Pınarbaşı, bugün hava durumu nasıl, meteoroloji Kastamonu Pınarbaşı

Kastamonu Pınarbaşı hava durumu tahminlerini en iyi yapan site; hava durumu 15 günlük sitesidir. Hava durumu tahminlerini haftalık, aylık ve saatlik hava durumu olarak ziyaretçilerine aktarıyor. Hava durumu 7 günlük, hava durumu 10 günlük hava durumu 15 güne kadar uzatılmış hava tahminleri ile tahminlerinin yanında daha fazla ayrıntının yer aldığı saatlik hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Bu sitede yer alan geniş tahmin süreleri, kolay ve anlaşılır görseller ile ziyaretçilerine kaliteli hizmet sunuyor. Ayrıca sitede güncel Türkiye uydu radar görüntüleri ile bulutların hareket yönü, yağış ve fırtına takibi yapılabilmektedir.

Hızlı güncellenen Kastamonu Pınarbaşı hava durumu sayfasından her 10 dakikada arayla anlık hava tahminleri ile yağış oranı, nem oranı, hava sıcaklık dereceleri, hissedilen hava sıcaklığı, hava basıncı, rüzgar hızı ve yönü, görüş mesafesi gibi değerlere de ulaşabilirsiniz. Sitenin üst kısmında yer alan hava uyarı ikonu ve uyarı mesajı ile şiddetli hava koşulları hakkında ziyaretçiler bilgilendirilmektedir.

Kastamonu Pınarbaşı hava durumunu öğrenme ihtiyacı olduğu zaman, en güvenilir kaynak olan Hava Durumu sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz. Saatlik, günlük ve aylık hava durumu gibi farklı zaman aralıklarında hava durumuna bakabilirsiniz. Ancak sayfadaki hava tahmin sürelerinden en isabetli sonuçları haftalık yani 7 günlük olduğunu belirtmek daha doğru olur. Diğer uzun süreli hava tahminleri sık sık değişerek yaklaşan günlerde kesinleşmektedir.