Erzincan Refahiye Bugün Hava Durumu Tahmini

Son güncellenme tarihi: 12.06.2024

Refahiye, Erzincan, Türkiye

clear-day
24° C
Gece 11°
Hissedilen Sıcaklık 24° C
Yağış oranı precip %0
Nem oranı 41%
Görüş mesafesi 24 km/h
Rüzgar hızı 21 km/h
Basınç 1015 hPa
UV index 10 UV
Güneşin doğuşu 04:55:58
Güneşin batışı 19:54:04

Erzincan Refahiye'da Bugün Gün Boyu Beklenen Hava Koşulları

Bugün (12 Haziran Çarşamba) Erzincan Refahiye gün boyunca açık hava olacak. Sıcaklık 11-24 derece arasında değişecek, hissedilen sıcaklık 17°C, en yüksek sıcaklık 24°C, en düşük sıcaklık 11°C, nem oranı yaklaşık 41%, rüzgar hızı 21 km/h, basınç 1015 hPa, görüş mesafesi 24 km/h ve yağış oranı %0 olacak.

Erzincan Refahiye'da Bugün Sıcaklık, Nem ve Rüzgar Bilgisi

Sıcaklık: Bugün Erzincan Refahiye'da sıcaklık değerleri 11°C ile 24°C arasında değişecek. Gün içerisinde en yüksek sıcaklık 24°C'ye ulaşırken, en düşük sıcaklık ise 11°C olarak ölçülecek. Ancak, nemin etkisiyle hissedilen sıcaklık 17°C civarında olacak. Bu, nemin sıcaklık hissini etkileyen önemli bir faktör olduğunu göstermektedir.

Nem: Erzincan Refahiye'da nem oranı yaklaşık olarak %40.6 seviyelerinde olacak. Bu değer, hava sıcaklığının yanı sıra, nemin de sıcaklık hissini etkilediğini göstermektedir. Nem oranının yüksek olması, sıcaklık hissinin daha yüksek olmasına neden olurken, nem oranının düşük olması, sıcaklık hissinin daha düşük olmasına neden olur.

Rüzgar: Erzincan Refahiye'da rüzgar hızı 21.2 km/sa olarak ölçülecek. Rüzgar hızı, hava sıcaklığını etkileyen önemli bir faktördür. Rüzgar hızı arttıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da artar. Rüzgar hızı azaldıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da azalır.

Erzincan Refahiye'da Bugün Yağış Olasılığı ve Görüş Mesafesi

Yağış: Erzincan Refahiye'da yağış oranı %0 olacak. Yağış oranı, yağışın şiddetini ve miktarını belirleyen önemli bir faktördür. Yağış oranı arttıkça, yağış miktarı da artar. Yağış oranı azaldıkça, yağış miktarı da azalır.

Görüş Mesafesi: Erzincan Refahiye'da görüş mesafesi 24.1 km olacak. Yağışın etkisiyle bu değer zaman zaman azalabilir.

Erzincan Refahiye'da Bugün Hissedilen Sıcaklık ve Diğer Önemli Bilgiler

12 Haziran Çarşamba günü Erzincan Refahiye'da hava durumu nasıl olacak diye merak edenler için güncel bilgileri paylaşıyoruz. Bu özel günde, gün boyunca açık hava olması bekleniyor. Termometrelerin 24°C'ye kadar çıkacağı bir gün yaşayacak. Ancak hissedilen sıcaklık 17°C olarak ölçülecek. Sabahın ilk saatlerinde ise sıcaklığın 11°C'ye kadar düşmesi öngörülüyor. Erzincan Refahiye'ın nem oranı yaklaşık olarak %41 seviyelerinde olacak. Rüzgar hızı ise 21 km/h olacak. Bu hafif esinti ile birlikte, şehirde basınç 1015 hPa seviyesinde olacak. Ayrıca, görüş mesafesi 24.1 km'ye kadar ulaşacak. Yağış ihtimaline gelirsek, gün içerisinde %0'lük bir yağış olasılığı söz konusu. Bulut örtüsünün %10.5 olması bekleniyor. Güneş radyasyonunun 363.4 değeri ve güneş enerjisinin 31.5 olması, UV indeksi değerinin 10 olduğunu göz önünde bulundurarak, güneş ışınlarının cildinize zarar verebileceğini unutmayın. Sabahın erken saatlerinde, tam olarak 04:55:58'ta güneşin doğuşunu izleyebilir ve akşam saat 19:54:04'da gün batımının eşsiz manzarasına şahit olabiliriz. Erzincan refahiye bugün hava durumu tahmini bu şekildedir.

Erzincan Refahiye Bugün Hava Durumu Tahmini

Erzincan Refahiye bugün hava durumu

Erzincan Refahiye bugün hava durumu nasıl olacak? Erzincan Refahiye bugün hava durumu , yağış durumu ve sıcaklık dereceleri hakkında ayrıntılı tahminleri öğrenmek için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Sitemize gelen ziyaretçilerin en fazla şu sorulara yanıt aradıkları tespit edilmiştir: Erzincan Refahiye bugün hava durumu hava durumu Erzincan Refahiye, bugün hava durumu nasıl, meteoroloji Erzincan Refahiye

Erzincan Refahiye hava durumu tahminlerini en iyi yapan site; hava durumu 15 günlük sitesidir. Hava durumu tahminlerini haftalık, aylık ve saatlik hava durumu olarak ziyaretçilerine aktarıyor. Hava durumu 7 günlük, hava durumu 10 günlük hava durumu 15 güne kadar uzatılmış hava tahminleri ile tahminlerinin yanında daha fazla ayrıntının yer aldığı saatlik hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Bu sitede yer alan geniş tahmin süreleri, kolay ve anlaşılır görseller ile ziyaretçilerine kaliteli hizmet sunuyor. Ayrıca sitede güncel Türkiye uydu radar görüntüleri ile bulutların hareket yönü, yağış ve fırtına takibi yapılabilmektedir.

Hızlı güncellenen Erzincan Refahiye hava durumu sayfasından her 10 dakikada arayla anlık hava tahminleri ile yağış oranı, nem oranı, hava sıcaklık dereceleri, hissedilen hava sıcaklığı, hava basıncı, rüzgar hızı ve yönü, görüş mesafesi gibi değerlere de ulaşabilirsiniz. Sitenin üst kısmında yer alan hava uyarı ikonu ve uyarı mesajı ile şiddetli hava koşulları hakkında ziyaretçiler bilgilendirilmektedir.

Erzincan Refahiye hava durumunu öğrenme ihtiyacı olduğu zaman, en güvenilir kaynak olan Hava Durumu sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz. Saatlik, günlük ve aylık hava durumu gibi farklı zaman aralıklarında hava durumuna bakabilirsiniz. Ancak sayfadaki hava tahmin sürelerinden en isabetli sonuçları haftalık yani 7 günlük olduğunu belirtmek daha doğru olur. Diğer uzun süreli hava tahminleri sık sık değişerek yaklaşan günlerde kesinleşmektedir.