Çanakkale Eceabat Bugün Hava Durumu Tahmini

Son güncellenme tarihi: 29.05.2024

Eceabat, Çanakkale, Türkiye

partly-cloudy-day
26° C
Gece 13°
Hissedilen Sıcaklık 26° C
Yağış oranı precip %0
Nem oranı 62%
Görüş mesafesi 24 km/h
Rüzgar hızı 13 km/h
Basınç 1012 hPa
UV index 10 UV
Güneşin doğuşu 05:48:37
Güneşin batışı 20:35:58

Çanakkale Eceabat'da Bugün Gün Boyu Beklenen Hava Koşulları

Bugün (29 Mayıs Çarşamba) Çanakkale Eceabat gün boyunca parçalı bulutlu hava olacak. Sıcaklık 13-26 derece arasında değişecek, hissedilen sıcaklık 20°C, en yüksek sıcaklık 26°C, en düşük sıcaklık 13°C, nem oranı yaklaşık 62%, rüzgar hızı 13 km/h, basınç 1012 hPa, görüş mesafesi 24 km/h ve yağış oranı %0 olacak.

Çanakkale Eceabat'da Bugün Sıcaklık, Nem ve Rüzgar Bilgisi

Sıcaklık: Bugün Çanakkale Eceabat'da sıcaklık değerleri 13°C ile 26°C arasında değişecek. Gün içerisinde en yüksek sıcaklık 26°C'ye ulaşırken, en düşük sıcaklık ise 13°C olarak ölçülecek. Ancak, nemin etkisiyle hissedilen sıcaklık 20°C civarında olacak. Bu, nemin sıcaklık hissini etkileyen önemli bir faktör olduğunu göstermektedir.

Nem: Çanakkale Eceabat'da nem oranı yaklaşık olarak %61.8 seviyelerinde olacak. Bu değer, hava sıcaklığının yanı sıra, nemin de sıcaklık hissini etkilediğini göstermektedir. Nem oranının yüksek olması, sıcaklık hissinin daha yüksek olmasına neden olurken, nem oranının düşük olması, sıcaklık hissinin daha düşük olmasına neden olur.

Rüzgar: Çanakkale Eceabat'da rüzgar hızı 12.6 km/sa olarak ölçülecek. Rüzgar hızı, hava sıcaklığını etkileyen önemli bir faktördür. Rüzgar hızı arttıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da artar. Rüzgar hızı azaldıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da azalır.

Çanakkale Eceabat'da Bugün Yağış Olasılığı ve Görüş Mesafesi

Yağış: Çanakkale Eceabat'da yağış oranı %0 olacak. Yağış oranı, yağışın şiddetini ve miktarını belirleyen önemli bir faktördür. Yağış oranı arttıkça, yağış miktarı da artar. Yağış oranı azaldıkça, yağış miktarı da azalır.

Görüş Mesafesi: Çanakkale Eceabat'da görüş mesafesi 24.1 km olacak. Yağışın etkisiyle bu değer zaman zaman azalabilir.

Çanakkale Eceabat'da Bugün Hissedilen Sıcaklık ve Diğer Önemli Bilgiler

29 Mayıs Çarşamba günü Çanakkale Eceabat'da hava durumu nasıl olacak diye merak edenler için güncel bilgileri paylaşıyoruz. Bu özel günde, gün boyunca parçalı bulutlu hava olması bekleniyor. Termometrelerin 26°C'ye kadar çıkacağı bir gün yaşayacak. Ancak hissedilen sıcaklık 20°C olarak ölçülecek. Sabahın ilk saatlerinde ise sıcaklığın 13°C'ye kadar düşmesi öngörülüyor. Çanakkale Eceabat'ın nem oranı yaklaşık olarak %62 seviyelerinde olacak. Rüzgar hızı ise 13 km/h olacak. Bu hafif esinti ile birlikte, şehirde basınç 1012 hPa seviyesinde olacak. Ayrıca, görüş mesafesi 24.1 km'ye kadar ulaşacak. Yağış ihtimaline gelirsek, gün içerisinde %0'lük bir yağış olasılığı söz konusu. Bulut örtüsünün %21.4 olması bekleniyor. Güneş radyasyonunun 335.9 değeri ve güneş enerjisinin 29 olması, UV indeksi değerinin 10 olduğunu göz önünde bulundurarak, güneş ışınlarının cildinize zarar verebileceğini unutmayın. Sabahın erken saatlerinde, tam olarak 05:48:37'ta güneşin doğuşunu izleyebilir ve akşam saat 20:35:58'da gün batımının eşsiz manzarasına şahit olabiliriz. Çanakkale eceabat bugün hava durumu tahmini bu şekildedir.

Çanakkale Eceabat Bugün Hava Durumu Tahmini

Çanakkale Eceabat bugün hava durumu

Çanakkale Eceabat bugün hava durumu nasıl olacak? Çanakkale Eceabat bugün hava durumu , yağış durumu ve sıcaklık dereceleri hakkında ayrıntılı tahminleri öğrenmek için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Sitemize gelen ziyaretçilerin en fazla şu sorulara yanıt aradıkları tespit edilmiştir: Çanakkale Eceabat bugün hava durumu hava durumu Çanakkale Eceabat, bugün hava durumu nasıl, meteoroloji Çanakkale Eceabat

Çanakkale Eceabat hava durumu tahminlerini en iyi yapan site; hava durumu 15 günlük sitesidir. Hava durumu tahminlerini haftalık, aylık ve saatlik hava durumu olarak ziyaretçilerine aktarıyor. Hava durumu 7 günlük, hava durumu 10 günlük hava durumu 15 güne kadar uzatılmış hava tahminleri ile tahminlerinin yanında daha fazla ayrıntının yer aldığı saatlik hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Bu sitede yer alan geniş tahmin süreleri, kolay ve anlaşılır görseller ile ziyaretçilerine kaliteli hizmet sunuyor. Ayrıca sitede güncel Türkiye uydu radar görüntüleri ile bulutların hareket yönü, yağış ve fırtına takibi yapılabilmektedir.

Hızlı güncellenen Çanakkale Eceabat hava durumu sayfasından her 10 dakikada arayla anlık hava tahminleri ile yağış oranı, nem oranı, hava sıcaklık dereceleri, hissedilen hava sıcaklığı, hava basıncı, rüzgar hızı ve yönü, görüş mesafesi gibi değerlere de ulaşabilirsiniz. Sitenin üst kısmında yer alan hava uyarı ikonu ve uyarı mesajı ile şiddetli hava koşulları hakkında ziyaretçiler bilgilendirilmektedir.

Çanakkale Eceabat hava durumunu öğrenme ihtiyacı olduğu zaman, en güvenilir kaynak olan Hava Durumu sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz. Saatlik, günlük ve aylık hava durumu gibi farklı zaman aralıklarında hava durumuna bakabilirsiniz. Ancak sayfadaki hava tahmin sürelerinden en isabetli sonuçları haftalık yani 7 günlük olduğunu belirtmek daha doğru olur. Diğer uzun süreli hava tahminleri sık sık değişerek yaklaşan günlerde kesinleşmektedir.