Van Özalp Bugün Hava Durumu Tahmini

Son güncellenme tarihi: 12.06.2024

Özalp, Van, Türkiye

clear-day
23° C
Gece 8°
Hissedilen Sıcaklık 23° C
Yağış oranı precip %16
Nem oranı 63%
Görüş mesafesi 24 km/h
Rüzgar hızı 20 km/h
Basınç 1014 hPa
UV index 10 UV
Güneşin doğuşu 04:39:02
Güneşin batışı 19:29:17

Van Özalp'da Bugün Gün Boyu Beklenen Hava Koşulları

Bugün (12 Haziran Çarşamba) Van Özalp gün boyunca açık hava olacak. Sıcaklık 8-23 derece arasında değişecek, hissedilen sıcaklık 16°C, en yüksek sıcaklık 23°C, en düşük sıcaklık 8°C, nem oranı yaklaşık 63%, rüzgar hızı 20 km/h, basınç 1014 hPa, görüş mesafesi 24 km/h ve yağış oranı %16 olacak.

Van Özalp'da Bugün Sıcaklık, Nem ve Rüzgar Bilgisi

Sıcaklık: Bugün Van Özalp'da sıcaklık değerleri 8°C ile 23°C arasında değişecek. Gün içerisinde en yüksek sıcaklık 23°C'ye ulaşırken, en düşük sıcaklık ise 8°C olarak ölçülecek. Ancak, nemin etkisiyle hissedilen sıcaklık 16°C civarında olacak. Bu, nemin sıcaklık hissini etkileyen önemli bir faktör olduğunu göstermektedir.

Nem: Van Özalp'da nem oranı yaklaşık olarak %62.9 seviyelerinde olacak. Bu değer, hava sıcaklığının yanı sıra, nemin de sıcaklık hissini etkilediğini göstermektedir. Nem oranının yüksek olması, sıcaklık hissinin daha yüksek olmasına neden olurken, nem oranının düşük olması, sıcaklık hissinin daha düşük olmasına neden olur.

Rüzgar: Van Özalp'da rüzgar hızı 20.2 km/sa olarak ölçülecek. Rüzgar hızı, hava sıcaklığını etkileyen önemli bir faktördür. Rüzgar hızı arttıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da artar. Rüzgar hızı azaldıkça, hava sıcaklığı hissedilen sıcaklığı da azalır.

Van Özalp'da Bugün Yağış Olasılığı ve Görüş Mesafesi

Yağış: Van Özalp'da yağış oranı %16 olacak. Yağış oranı, yağışın şiddetini ve miktarını belirleyen önemli bir faktördür. Yağış oranı arttıkça, yağış miktarı da artar. Yağış oranı azaldıkça, yağış miktarı da azalır.

Görüş Mesafesi: Van Özalp'da görüş mesafesi 24.1 km olacak. Yağışın etkisiyle bu değer zaman zaman azalabilir.

Van Özalp'da Bugün Hissedilen Sıcaklık ve Diğer Önemli Bilgiler

12 Haziran Çarşamba günü Van Özalp'da hava durumu nasıl olacak diye merak edenler için güncel bilgileri paylaşıyoruz. Bu özel günde, gün boyunca açık hava olması bekleniyor. Termometrelerin 23°C'ye kadar çıkacağı bir gün yaşayacak. Ancak hissedilen sıcaklık 16°C olarak ölçülecek. Sabahın ilk saatlerinde ise sıcaklığın 8°C'ye kadar düşmesi öngörülüyor. Van Özalp'ın nem oranı yaklaşık olarak %63 seviyelerinde olacak. Rüzgar hızı ise 20 km/h olacak. Bu hafif esinti ile birlikte, şehirde basınç 1014 hPa seviyesinde olacak. Ayrıca, görüş mesafesi 24.1 km'ye kadar ulaşacak. Yağış ihtimaline gelirsek, gün içerisinde %16.1'lük bir yağış olasılığı söz konusu. Bulut örtüsünün %19.4 olması bekleniyor. Güneş radyasyonunun 352.7 değeri ve güneş enerjisinin 30.5 olması, UV indeksi değerinin 10 olduğunu göz önünde bulundurarak, güneş ışınlarının cildinize zarar verebileceğini unutmayın. Sabahın erken saatlerinde, tam olarak 04:39:02'ta güneşin doğuşunu izleyebilir ve akşam saat 19:29:17'da gün batımının eşsiz manzarasına şahit olabiliriz. Van Özalp bugün hava durumu tahmini bu şekildedir.

Van Özalp Bugün Hava Durumu Tahmini

Van Özalp bugün hava durumu

Van Özalp bugün hava durumu nasıl olacak? Van Özalp bugün hava durumu , yağış durumu ve sıcaklık dereceleri hakkında ayrıntılı tahminleri öğrenmek için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Sitemize gelen ziyaretçilerin en fazla şu sorulara yanıt aradıkları tespit edilmiştir: Van Özalp bugün hava durumu hava durumu Van Özalp, bugün hava durumu nasıl, meteoroloji Van Özalp

Van Özalp hava durumu tahminlerini en iyi yapan site; hava durumu 15 günlük sitesidir. Hava durumu tahminlerini haftalık, aylık ve saatlik hava durumu olarak ziyaretçilerine aktarıyor. Hava durumu 7 günlük, hava durumu 10 günlük hava durumu 15 güne kadar uzatılmış hava tahminleri ile tahminlerinin yanında daha fazla ayrıntının yer aldığı saatlik hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Bu sitede yer alan geniş tahmin süreleri, kolay ve anlaşılır görseller ile ziyaretçilerine kaliteli hizmet sunuyor. Ayrıca sitede güncel Türkiye uydu radar görüntüleri ile bulutların hareket yönü, yağış ve fırtına takibi yapılabilmektedir.

Hızlı güncellenen Van Özalp hava durumu sayfasından her 10 dakikada arayla anlık hava tahminleri ile yağış oranı, nem oranı, hava sıcaklık dereceleri, hissedilen hava sıcaklığı, hava basıncı, rüzgar hızı ve yönü, görüş mesafesi gibi değerlere de ulaşabilirsiniz. Sitenin üst kısmında yer alan hava uyarı ikonu ve uyarı mesajı ile şiddetli hava koşulları hakkında ziyaretçiler bilgilendirilmektedir.

Van Özalp hava durumunu öğrenme ihtiyacı olduğu zaman, en güvenilir kaynak olan Hava Durumu sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz. Saatlik, günlük ve aylık hava durumu gibi farklı zaman aralıklarında hava durumuna bakabilirsiniz. Ancak sayfadaki hava tahmin sürelerinden en isabetli sonuçları haftalık yani 7 günlük olduğunu belirtmek daha doğru olur. Diğer uzun süreli hava tahminleri sık sık değişerek yaklaşan günlerde kesinleşmektedir.